Ministerstvo životního prostředí spouští nový dotační program na renovace nemovitostí

Nový dotační program „Oprav dům po babičce“ nabídne domácnostem možnost zálohového financování komplexních renovací nemovitostí. Úspěšní žadatelé budou mít také příležitost čerpat zvýhodněný úvěr ze stavebních spořitelen.

Cílem tohoto programu je urychlit renovace nemovitostí s cílem snížit jejich energetickou náročnost, využít existující bytový fond a zlepšit dostupnost kvalitního a energeticky úsporného bydlení.


Kdo může o dotaci žádat

Program je určen vlastníkům rodinných domů a rekreačních objektů využívaných k trvalému bydlení, kteří jsou ekonomicky aktivní, což zahrnuje zaměstnance, zaměstnavatele, osoby samostatně výdělečně činné, pracující důchodce, pracující studenty a učně, a rodiče na mateřské dovolené. Žádat mohou pouze fyzické osoby nepodnikající.


Na jaká opatření se dotace vztahuje

Podmínkou pro získání zálohové dotace z programu „Oprav dům po babičce“ je realizace optimálního zateplení, které zajistí požadované energetické úspory. Žadatelé mohou v rámci žádosti o dotaci na optimální zateplení také požádat o podporu dalších úsporných opatření, jako je instalace fotovoltaiky, výměna zdroje tepla, ohřev vody, dešťovka, dobíjecí stanice pro automobil a další.


Výše dotace

Dotace bude pokrývat 50 % způsobilých výdajů. Na kompletní zateplení lze získat až 1 milion korun. Další nemalé částky lze získat na další úsporná opatření.


Další výhody

Tento program se zaměřuje na mladé rodiny a poskytuje rodinný bonus ve výši 50 tisíc korun na každé nezaopatřené dítě. Domácnosti v Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji a obcích podporovaných státem získají bonus ve výši 10 % z celkové dotace.

Žadatelé, kteří kromě zateplení požádají o další úsporná opatření, obdrží kombinační bonus ve výši 10 tisíc korun za každou kombinaci.


Výhodný úvěr

Žadatelé, kteří obdrželi dotaci na optimální zateplení, budou moci zažádat o zvýhodněný úvěr od stavebních spořitelen bez nutnosti zastavit nemovitost. Úrok se bude pohybovat mezi 3 – 4%. Přesné parametry tohoto výhodného úvěru budou upřesněny. Úvěr bude dostupný v průběhu roku 2024.

Tento program nabízí vlastníkům nemovitostí možnost financovat renovace a zlepšit energetickou účinnost svých domů a současně snížit náklady na bydlení. Je to skvělá příležitost pro ty, kteří chtějí investovat do budoucnosti a přispět k ochraně životního prostředí.

Více informací naleznete: oprav-dum-po-babicce.pdf

MB REAL INVEST

Kontakt

Provozovatel webu je Martin Bedřich, IČ 66881846 se sídlem: Na Pankráci 1618/30, PSČ 14000. FO podnikající dle živnostenského rejstříku.

Zásady ochrany a zpracování osobních údajůZásady Cookies / AML

Telefon

+420 702 205 636

Email

martin.bedrich@mbrealinvest.cz

kanceláře

Na Pankráci 1618/30, Praha 4